Pravidla nominací na mezinárodní soutěže
- Bodový systém

Czech Jump Rope jako národní rope skippingová organizace nominuje závodníky pro účast na vybraných mezinárodních soutěžích (např. IJRU World Championship, International Open Tournament, Double Dutch Contest World Championship).

Aby výběr nominovaných závodníků byl spravedlivý a transparentní, využíváme Bodového systému Czech Jump Rope pro nominace. Body v Bodovém systému sbírají závodníci průběžně na českých celostátních soutěžích. Pokud se následně přihlásí do nominace na mezinárodní soutěž, rozhoduje Výkonný výbor podle získaných bodů, kdo se stane členem reprezentačního týmu pro danou soutěž.

Pokud váš tým uvažuje o účasti na mezinárodních soutěžích, prostudujte si Pravidla nominací a sledujte průběžně informace o konání bodovaných soutěží a také vyhlašování nominací na webových stránkách Czech Jump Rope.

Upozornění: Od závodní sezóny 2023/24 dochází ke změně pravidel IJRU a bodovému hodnocení obtížnosti. Pro udržení kontinuity v rámci bodového systému rozhodl Výkonný výbor o plošném snížení skóre freestylových disciplín dřívějších soutěží o 45 %. Tato změna je zohledněna v tabulce aktuálního stavu bodů (PDF i XLS formát).

Nově je v tabulce celkových bodů uveden tým u každého závodníka, aby bylo snazší filtrování po týmech.

Aktuální stav bodů - PDF

Součet tří nejlepších výsledků z posledních čtyř bodovaných soutěží. Formát PDF.

Aktuální stav bodů - XLS

Součet tří nejlepších výsledků z posledních čtyř bodovaných soutěží. Formát XLS s možností filtrování a řazení záznamů.

Body za poslední soutěže

Přidělené body v systému z posledních bodovaných soutěží.

Soutěže zařazené do Bodového systému pro nejbližší závodní sezónu

  Rok 2024

  • 20. 4. 2024 Rebelstyle Competition, Černošice

  • 18. 5. 2024 Mistrovství ČR

  • 9. 11. 2024 Bodová soutěž Czech Jump Rope


  Další celostátní soutěže probíhající podle pravidel IJRU mohou být do Bodového systému zařazeny nejpozději 4 měsíce před jejich konáním.

  Nejbližší mezinárodní soutěže, pro které se Bodový systém použije

  • Mistrovství Evropy 2024

  Další soutěže, které budou vyžadovat nominaci závodníků a týmů národní organizací, budeme průběžně doplňovat, jakmile budou k dispozici jejich propozice.

  V případě jakýchkoliv dotazů k Bodovému systému se na nás neváhejte obrátit. Záleží nám na tom, aby se trenéři a závodníci v Bodovém systému dobře orientovali a rozuměli tomu, jakým způsobem nominace probíhá a co mohou udělat pro to, aby jejich přihláška do reprezentačního týmu byla úspěšná.