Švihadla

Každá disciplína jump rope/rope skippingu vyžaduje použití jiného švihadla.

Pro rychlostní disciplíny se používají švihadla s tenkými kabely, většinou spíše s krátkými ručkami. Důležité je plynulé a rychlé otáčení švihadla. Švihadla pro rychlost se postupně s rostoucí kondicí a cvikem zkracují (čím kratší švihadlo, tím lepší možnost zrychlit skoky). 

Pro freestylové disciplíny se pak více hodí švihadla, která lépe drží tvar. Jedna z možností, jak toho dosáhnout, je použít tzv. korálková švihadla. Plastové trubičky - korálky - zajišťují, že švihadlo bude snadnější na ovládání při skákání různých triků. Freestylová švihadla také mívají delší ručky, což opět umožňuje snadnější ovládání.

Pro double dutch speed i freestyle se používají dvě stejně dlouhá švihadla spíše s kratšími ručkami, obvykle s korálky. Čím více skokanů ve švihadle, tím musí být švihadlo delší - zpravidla v délce 4 - 5 metrů.

Kvalitní rychlostní, triková i double dutchová švihadla zakoupíte např. v těchto e-shopech:
www.jump-rope.cz
www.jumpropeshop.cz

Pro rekreační skákání lze používat i švihadla zakoupená v běžných obchodech se sportovními potřebami, kde je výhodou především nízká cena, ale také se často můžete setkat s nižší kvalitou a zejména menší odolností švihadel.