Švihadla

Každá disciplína jump rope/rope skippingu vyžaduje použití jiného švihadla.

Pro rychlostní disciplíny se používají švihadla s tenkými kabely, většinou spíše s krátkými ručkami. Důležité je plynulé a rychlé otáčení švihadla. Švihadla pro rychlost se postupně s rostoucí kondicí a cvikem zkracují (čím kratší švihadlo, tím lepší možnost zrychlit skoky). Příklady rychlostních švihadel naleznete zde:

https://www.decathlon.cz/rychlostni-svihadlo-100-id_8380099.html

https://www.fit-pro.cz/speed-rope-rychlostni-svihadlo-ss

https://www.spokey.cz/?cls=stoitem&stiid=20962

Pro freestylové disciplíny se pak více hodí švihadla, která lépe drží tvar. Jedna z možností, jak toho dosáhnout, je použít tzv. korálková švihadla. Plastové trubičky - korálky - zajišťují, že švihadlo bude snadnější na ovládání při skákání různých triků. Freestylová švihadla také mívají delší ručky, což opět umožňuje snadnější ovládání. Příkladem jsou tato korálková švihadla:

https://www.jump-rope.cz/p/valeckove-svihadlo-260cm-drevene-rucky-plastove-valecky2/

Druhou možností je použít silnější kabel než na rychlostní skákání, např.:

https://www.jump-rope.cz/p/kabelove-svihadlo-290cm-drevene-rucky-cerveny-kabel/

https://jumpropesports.de/freestyle/50-869-freestyle-speed.html#/8-farbe_griff-weiss/26-seil_lange-300_m_bis_korpergrosse_200_m/49-seilfarbe-grun

https://www.springseile.de/freestyle-jump-rope.html

Pro double dutch speed i freestyle se používají dvě stejně dlouhá švihadla spíše s kratšími ručkami, obvykle s korálky. Čím více skokanů ve švihadle, tím musí být švihadlo delší - zpravidla v délce 4 - 5 metrů.

https://www.jump-rope.cz/?collection=obuv-na-tenis