Reprezentační tým ME 2024

Představujeme vám tým závodníků, kteří budou reprezentovat Českou republiku na Mistrovství Evropy v rope skippingu v Maďarsku.

Adam Rohan, T.J. Sokol Přerov - Mamut Skippers

Skáču už pátým rokem. Ke švihadlům mě dovedli moji rodiče ke zlepší fyzické kondice při tréninku bojových sportů. U švihadel už jsem ale zůstal. 

Za svůj největší úspěch považuji svůj národní rekord v disciplíně Single Rope Speed Endurance, který jsem naskákal na soutěži Master cup 2023 s celkovým výsledkem 413,5 přeskoků. A dále svůj osobní rekord v disciplíně Single Rope Triple Unders z Mamut cupu 2023 s výkonem 93 přeskoků. 

Baví mě především freestyle disciplíny, ale speedové disciplíny jsou také velmi důležité. Freestyle mi dává nekonečné možnosti učit se nové a těžší prvky, což mě pořád motivuje. Těším se na týden strávený se svým týmem, ať už to dopadne jakkoliv. Poctivě se připravuji a do tréninku dávám všechnu energii.


Adéla Cajthamlová, Rebels O.K.

Skáču za tým Rebels O.K. asi od roku 2018, takže už něco přes 6 let. O švihadlech jsem se dozvěděla díky mojí sestřenici a od té doby je to moje oblíbená aktivita. 

Moje nejoblíbenější disciplíny jsou tým, a double dutch speed 4 x 30. Mistrovství Evropy pro mě bude první velká soutěž a taky zkušenost.


Anežka Coculová, Rebels O.K.

Jmenuji se Anežka a je mi 14 let. Ke skákání mě přivedla jedna z mých nejlepších kamarádek asi v polovině první třídy. Začala jsem se učit velmi rychle a strašně mě to bavilo. Letos se velmi těším na mistrovství Evropy, které bude mé první.

Můj největší úspěch bylo dosáhnutí 411 skoků v disciplíně Single Rope Speed Endurance, přestože to není moje nejoblíbenější disciplína.

Nejraději skáču freestylové disciplíny. A to hlavně Wheel Pair Freestyle, Double Dutch Single Freestyle, Single Rope Team Freestyle a Single Rope Individual Freestyle.


Daniela Cajthamlová, Rebels O.K.

Na švihadlech mě nejvíce baví se učit nové triky a ráda je pak ukážu i ostatním. 

Moje nejoblíbenější disciplíny jsou pair freestyle, team freestyle a double dutch 4x30 s., v roce 2023 jsem měla tu čest reprezentovat Českou republiku na Mistrovství světa v Coloradu. Letos se těším na Mistrovství Evropy do Maďarska.


Dita Bogarová, Alcedo Vsetín

Přes švihadlo skáču již 5. rokem, k rope skippingu mě přivedla moje starší sestra, která se švihadlům věnuje již několik let a je mým vzorem. 

Mezi mou nejoblejší disciplínu patří Freestyle. Ráda trénuji sestavy svými kamarády. Můj oblíbený trik je výhoz – MIC. Ráda soutěžím i ve Speed 30 sekund i 3 minutý speed. Mojí velkou motivací jsou medaile, které se mi daří získávat na soutěžích.


Elen Krejčiříková, T.J.Sokol Přerov - Mamut Skippers

Přes švihadlo skáču už 6 let. O rope skippingu jsem se dozvěděla díky úspěchu našeho klubu z Mistrovství Evropy a pozvánce na den otevřených dveří, který objevili moji rodiče v místních novinách. 

Největším úspěchem je pro mě hlavně speed na 3 minuty, kde jsem dosáhla národního rekordu a snažím se v tom zlepšovat každý trénink i soutěž. Mezi mé oblíbené disciplíny patří jak už zmíněné 3 minuty, tak potom taky freestyle ve dvojici, kde mě baví vzájemná spolupráce a podpora. 

Na ME se moc těším, protože se mi díky tomu otevře mnoho nových možností, poznám nové lidi a budu mít spoustu skvělých zážitků. Všichni se poctivě připravujeme především díky našim trenérům, kteří se nám maximálně věnují a podporují nás, za což jim jsem neskutečně vděčná a každému bych přála mít takové trenéry jako mám já, protože jsou základem úspěchu.


Elena Bogarová, Alcedo Vsetín

Rope skippingu se věnuji již více než 9 let. Rope skipping mě zaujal svou rozmanitostí, baví tvoření sestav na vystoupení. Brzy jsem si zde našla spoustu přátel. 

Moje oblíbená disciplína je Speed, ráda soutěžím i ve vytrvalostních disciplínách. Mezi mé nejoblíbenější triky patří více švihy a wrap (namotávky), také CL, AS, Toad (triky pod nohami). Můj největší úspěch je tato nominace na ME. 

Těším se, až uvidím jaká je na ME konkurence a že si odtud odnesu nějakou inspiraci do budoucna, protože zkušeností není nikdy dost.


Eliška Ostárková, SVČ Fokus Nový Jičín - Between Team

Je mi 12 let a přes švihadlo jsem začala skákat od svých 8 let. Poprvé jsem se se švihadlem setkala na táboře, kde jsem si tento sport oblíbila a začala se mu věnovat v Between týmu v Novém Jičíně. 

Mou oblíbenou disciplínou je SRSR, kde jsem získala 1. místo na soutěži v Novém Jičíně.

Baví mě vymýšlet krátká videa s triky na hudbu.

Na ME se těším a zároveň mám obavy aby se mi dařilo, hlavně v týmových disciplínách. Je to moje první velká příležitost zúčastnit se soutěže takového formátu a reprezentovat ČR.


Eliška Sklenářová, Rebels O.K.

S týmem Rebels O.K. skáču už 11 let a stále mě to naplňuje. Díky švihadlům jsem poznala spoustu lidí nejen z Česka, ale i z různých koutů světa. 

Mezi mé oblíbené disciplíny patří Wheel freestyle a Double dutch 4x30, ve kterém držíme národní rekord. Mým největším úspěchem a zároveň splněným snem byla účast na Mistrovství světa v USA v Colorado Springs v roce 2023. 

Ráda jezdím na workshopy do Česka i do zahraničí, kde můžu trávit čas s dětmi, a to je pro mě totální ráj. Předávat zkušenosti a dovednosti mladším a méně zkušeným je důležité. Minulý rok jsem absolvovala kurz rozhodčího na speed a na freestyle level 2. Až přestanu aktivně soutěžit, ráda bych byla nápomocná alespoň takto. 

Moc se těším na Mistrovství Evropy 2024!


Ella Ward, Rebels O.K.

Je mi 15 let a skákaní se věnuji už asi 9 let. Ke skákání jsem se dostala přes kamarádky. 

Mým největším úspěchem je 3. místo v disciplíně single rope team freestyle na mistrovství světa 2019 v Norsku a 5. místo v disciplíně double dutch speed 30 vteřin na mistrovství světa 2023 v Coloradu USA. Mám i spoustu jiných úspěchů, ale tohle jsou ty hlavní. 

Moje oblíbené disciplíny jsou především freestylové a to např: Single rope team freestyle, Single rope pair freestyle, Single rope individual freestyle a double dutch Single freestyle


Ema Kalabusová, T.J.Sokol Přerov - Mamut Skippers

Přes švihadlo skáču zhruba 8 let a dostala jsem se k němu přes kamarádku z gymnastiky. 

Za svůj největší úspěch považuju titul mistryně České republiky ve freestylu. Moje nejoblíbenější disciplína je double dutch speed sprint protože jenom točím :)). 

Na ME se těším hlavně na spoustu zážitků a zkušeností. Připravuju se tím, že poctivě chodím na tréninky.


Jan Dostál, T.J.Sokol Libeň - Skipping Boys

Se švihadlem jsem začínám v roce 2008. Po celých 16 let reprezentuji tým Skipping Boys, který jsem i zakládal. K rope skippingu jsem se dostal náhodou po shlédnutí videoklipu "Rise up" - tehdy ještě s jinou písničkou. 

Mezi mé největší sportovní úspěchy patří bronzová medaile na Mistrovství světa 2019 za single freestyle, účast ve finále ME 2022 v SRPF a reprezentace ČR v Číně. Mezi úspěchy ale řadím i vystoupení v O2 aréně pro 16 tisíc lidí a založení nového týmů Skipping Buddies. 

Mojí neoblíbější disciplínou je Double Dutch a určitě mě uvidíte spíše skákat freestyle než speed :)


Kateřina Pathy, Rebels O.K.

Je mi 14 let a už skoro 10 let skáču v týmu Rebels O.K. Ke skákání jsem se dostala díky programu ve školce. 

Mým největším úspěchem je 3. místo v disciplíně Single Rope Team Freestyle a 4. místo v disciplíně Single Rope Speed Endurance na mistrovství světa v Norsku 2019. Spoustu úspěchů máme i v jiných zemích jako v Německu, Maďarsku, Slovensku atd.

Mé oblíbené disciplíny jsou hlavně freestylové. Především Double Dutch Single Freestyle, Single Rope Team Freestyle, Wheel Pair Freestyle a Single Rope Pair Freestyle.


Klára Švorčíková, T.J.Sokol Přerov - Mamut Skippers

Je mi 15 let a závodně skáču přes švihadlo od roku 2017. Už tehdy jsem začínala skákat se svojí kamarádkou, kterou jsem díky tomuto sportu poznala. 

Nyní s ní mám také pár týmových disciplín, a právě proto mě skákání přes švihadlo stále baví a naplňuje. Nejvíc se tedy těším na společné zážitky.


Klára Zbranková, Alcedo Vsetín

Skákání přes švihadlo se věnuji sedm let. Začala jsem už v pěti letech díky mé sestřenici, která chodila do kroužku Rope skippingu ve vsetínském středisku volného času Alcedo. Tento sport se mi moc zalíbil a od té doby pilně trénuji. 

Mezi mé oblíbené disciplíny patří Double dutch a freestyle, kde se mi líbí spojení hudby, tance, gymnastiky a hlavně triků se švihadly. Také se vždy těším na soutěže, kde se snažím překonávat své osobní rekordy. 

Mým největším úspěchem je letošní nominace na Mistrovství Evropy. Moc se těším na nové zkušenosti a super zážitek.


Kristýna Buchtová, T.J.Sokol Přerov - Mamut Skippers

Letos to bude 10 let, co jsem si jako malá hrála o prázdninách na hřišti, kam přišly trenérky (Peťa s Kikinou) a začaly skákat v double dutchi. Okamžitě jsem to potřebovala vyzkoušet a jelikož jsem v té době skončila s gymnastikou, začala jsem chodit na tréninky rope skippingu. 

Jako můj největší úspěch beru své 17. místo z ME 2017, kdy jsem přes švihadlo skákala závodně pouze 2 roky, a také pozvání dělat lektora na campu Adrienn Banhegyi. 

Moje oblíbené disciplíny jsou všechny, co zahrnují freestyle, ať už s vlastním švihadlem nebo v DD. A oblíbený trik je stojka na loktech :)). 

Těším se, že uvidím spoustu známých tváří a užiju si atmosféru nejlepších skokanů z Evropy. Bojím se trošku stíhání času, jelikož zkoušek na vysoké přibývá a dojíždění je náročné. Ale připravuji se mimo tréninky i sama v posilovně. Doufám, že letos bude všechno probíhat tak, jak má, tentokrát i bez zranění :)).


Kristýna Holcová, Petra Holcová, Petr Douda

T.J.Sokol Přerov - Mamut Skippers

Petra s Kristýnou se švihadlům věnují od roku 2011, kdy se díky rope skippingové sestavě pro Všesokolský slet poprvé dozvěděly, že takový sport vůbec existuje. Nácviky na slet jim ale nestačily a z internetu se začaly učit těžší triky. Slovo dalo slovo a po sletě v menší skupince založily pod T. J. Sokol Přerov oddíl. 

Petr se ke švihadlům dostal náhodou, když jeho taneční partnerka v roce 2017 odjela na Erasmus a on hledal nějakou sportovní aktivitu, díky které by si udržel kondici, než se vrátí. U švihadel už ale zůstal. Za svůj největší úspěch považujeme právě náš oddíl. 

V začátcích jsme si ani nedokázali představit, jak daleko bychom jednou mohli dojít. Hrdí jsme i na náš titul mistrů ČR v double dutch single freestylu, což je i naše nejoblíbenější disciplína. 

Nemůžeme se dočkat, až se poprvé postavíme na soutěžní plochu ME ne jen jako trenéři a rozhodčí, ale i jako závodníci. Těšíme se na nezapomenutelnou atmosféru a na sestavy ostatních závodníků, především Belgie a Dánska, které máme za vzor.


Kristýna Schichová, SVČ Fokus Nový Jičín - Between Team

Rope skippingu se věnuji už 7 let. Se švihadlem jsem se seznámila od mých spolužáků ze základní školy, kteří tento kroužek navstěvovali. Jako první začal skákat můj brácha a já jsem ho za pár let "následovala".

Za svůj největší úspěch považuji nominaci a účast na ME v roce 2022. Má oblíbená disciplína je DDSS.


Lukáš Blata, SVČ Fokus Nový Jičín - Between Team

Zdálo by se, že hlavním důvodem proč skáču je moje sestra. Má doma pěknou sbírku medailí i MČR i mezinárodních soutěží. Přesto mě ke švihadlům přiměla až návštěva její trenérky ve sportovním kroužku, který jsem tehdy navštěvoval. Vyzkoušel jsem si různé triky se švihadlem, skákáni v DD a chytlo mě to tak, že jsem rovnou přešel do rope skippingu, kde mě přijali mezi sebe do soutěžního a skvělého týmu.

Teď jsou to 3 roky co se účastním různých soutěží a už mám doma taky pěknou sbírku medailí. Pro mě zatím největší úspěch je titul mistra ČR v disciplíně SRTU.

Nejraději soutěžím v jednotlivcích, protože když to pokazím, tak jenom sám sobě a ne celému týmu.


Markéta Skřečková, T.J.Sokol Přerov - Mamut Skippers

Letos to je devátý rok, co se věnuju švihadlům. K našemu sportu jsem se dostala v září 2015 v rámci Move week, když jsme s mamkou vyzvedávaly bráchu ze školky. Viděla jsem z auta holky skákat na náměstí a hrozně mě to zaujalo. Na poslední chvíli jsem přemluvila mamku, abychom se tam šli podívat a já si to mohla zkusit. Začala jsem chodit na tréninky a od té doby je rope skipping nedílnou součástí mého života. 

Za svůj největší úspěch nepovažuji nějaké konkrétní číslo, ale to, že přes všechny ty překážky jsem to ještě nevzdala a pořád se snažím být lepší a lepší. Baví mě se zpětně dívat, jak se stále posunuju. Kdysi jsem nevěřila, že bych za 30s někdy mohla skočit 70 a teď skáču přes 90. 

Mojí nejoblíbenější disciplínou je single rope speed sprint, ale baví mě všechny disciplíny, které skáču. Na každé je něco, čím je speciální a v čem ji mám ráda. Mé oblíbené prvky ve freestylu jsou AS, TS a CL výměny ve dvojšvizích. Je několik možností, jak se dají kombinovat a to je na tom to nejzábavnější. 

Na blížící se ME se moc těším. Myslím, že už vím, co zhruba očekávat, tak se nebojím tolik, jako když jsem jela poprvé. Do přípravy dáváme všechno a věřím, že se to ukáže nejen na našich výsledcích. Nemůžu se dočkat nových zážitků, zkušeností a toho, že si to společně jako tým užijeme.


Michal Trojan, T.J.Sokol Libeň - Skipping Boys

Přes švihadlo skáču již 12 let, k rope skippingu jsem se dostal úplnou náhodou přes moje rodiče, kteří vyhráli volné vstupy na hodiny v Sokole v Jihlavě, kde jsem začal skákat přes švihadlo a poté už mě to nepustilo. 

Mezi mé největší úspěchy patří 2. místo v SRSR na China Open a účast ve finále na ME 2022 v SRPF a WHPF. 

Mezi mé oblíbené disciplíny patří všechny freestylové disciplíny a můj nejoblíbenější trik je split.


Natálie Holcová, Alcedo Vsetín

K Rope skippingu jsem se dostala ve svých sedmi letech v roce 2015. Když mi Stefi (trenérka) ukázala na příměstském táboře tento sport, hned mě zaujal a tak jsem v novém školním roce začala navštěvovat tréninky. 

Na svoji první soutěž jsem jela v roce 2016, získala jsem nové zkušenosti a byla jsem pevně přesvědčená, že v tom chci pokračovat. Za svůj největší úspěch ale považuji to, když jsem v roce 2019 na mistrovství České republiky vyhrála třetí místo v disciplíně Triple unders. Bylo to moje první soutěžení v této disciplíně a jako skokanku mě posunulo kupředu. Díky silnému zážitku se tato disciplína stala mou nejoblíbenější. Mezi mé další oblíbené disciplíny patří například double unders, protože je můžu skákat s někým, připadám si více v klidu a tak mám lepší výsledek. 

Na mistrovství Evropy se moc těším, ale zároveň se bojím. Beru to jako obrovskou zkušenost a splnění snu, který mám už od té doby, co jsem se o mistrovství dozvěděla."


Natálie Jeřábková, SVČ Fokus Nový Jičín - Between Team

Je mi 14 let a chodím do 8. třídy. Přes švihadlo skáču 6 let. Ke švihadlům jsem se dostala ve školním kroužku, začalo mě to bavit a tak mě rodiče přihlásili do soutěžního týmu Between.

Moje nejoblíbenější disciplína je SRDR, dvojšvihy mě baví a jdou mi nejlépe. Oblíbené triky se švihadlem moc nemám, mám raději rychlostní disciplíny. Moje největší úspěchy mám s mými spoluskokany v rychlostních týmových disciplínách.

Na ME se těším, ale zároveň i obávám. Je to pro mě velká čest reprezentovat ČR. Moje příprava probíhá pravidelnými tréninky s týmem. Jsem skákacím vzorem pro mou mladší sestru, která se taky věnuje rope skippingu.


Nela Jouklová, T.J.Sokol Přerov - Mamut Skippers

Je mi 15 let a rope skippingu se věnuji od roku 2018. Tehdy jsem se přišla ze zvědavosti podívat poprvé do Sokola na trénink a moc mě zaujalo, jakými různými způsoby se dá švihadlo při skákání využít. Hned mě skákání začalo bavit a začala jsem pravidelně chodit na tréninky. 

Za svůj největší úspěch považuji nominaci na ME a to, kam jsem se výkonnostně i v prezentaci za těch šest let posunula. 

Mezi mé nejoblíbenější disciplíny patří celkově freestyle, baví mě jak single, tak i týmové disciplíny a to hlavně díky holkám v týmu. S blížícím se ME se těším hlavně na novou zkušenost, nezapomenutelné zážitky a určitě skvělou atmosféru. Věřím, že s týmem předvedeme své nejlepší výkony a že si to společně moc užijeme.


Pavlína Rybáříková, T.J.Sokol Přerov - Mamut Skippers

Letos to bude 8 let co skáču. Ke švihadlu mě přivedla kamarádka, která se šla podívat na jeden trénink a vzala mě s sebou (díky bohu za to). 

Za svůj největší úspěch považuji 4. místo na JEC 2022, ale hlavně to, že se stále posouvám vpřed. Mojí nejoblíbenější disciplínou je single rope speed sprint a trik mick a trojšvih EBtoad. 

Na ME se hodně těším, je to pro mě velký zážitek a hodně velká motivace. Zároveň jsem ale dost nervózní. Hodně se bojím, že to tam pokazím, ale hlavní je se soustředit a užít si to.


Richard Schich, SVČ Fokus Nový Jičín - Between Team

Je mi 14 let, k rope skippingu mě přivedla má kamarádka a od té doby se tomuto sportu věnuji již osmým rokem. 

Mezi mé nejoblíbenější disciplíny patří SRSS, SRSE, SRDR a SRIF. Moje oblíbené triky jsou TJ, mic, frog, meghan a spousty dalších triků. Rád se učím nové triky a kombinace.

Za největší úspěchy považuji 6x zlato na MČR a 9. místo v disciplíně SRDR na mistrovství Evropy v roce 2022 a i získaný národní rekord v této disciplíně.

Doufám, že mistrovství Evropy 2024 dopadne podle představ, získáme dobrá umístění a všem skokanům, co s námi jedou na ME, se za ČR bude dařit skvěle.


Sabina Grečmalová, T.J.Sokol Přerov - Mamut Skippers

Je mi 14 let a jsem členkou T.J. Sokol Přerov - Mamut Skippers již 5 let. K rope skippingu jsem se dostala čirou náhodou, chodívala jsem do Sokola na jiný kroužek a tam jsem narazila na plakát o našem týmu. Byla jsem celkem malá, takže mě prvně zaujala barevná švihadla. Zmínila jsem se o tom rodičům, kteří se rozhodli mě přihlásit. V tu dobu jsme nikdo nevěděli, že z obrázků barevných švihadel se jednou stane moje vášeň. 

Mezi mé největší úspěchy patří jednoznačně první místo v single rope speed sprint (SRSS) a medailové umístění na MČR. Konkrétně SRSS patří mezi mé nejoblíbenější disciplíny společně s párovým double dutch freestylem (DDPF), celkově mám ráda týmové disciplíny a to především díky mému úžasnému týmu. 

Jsem velmi ráda, že jsem dostala příležitost jet poprvé na ME. Nervozita se samozřejmě dostaví, ale to je normální. Na ME mi ani nejde tak moc o medaile, ale především o to podat co nejlepší výkon a nasbírat nespočet nezapomenutelných zážitků.


Silvie Rychlíková, T.J.Sokol Přerov - Mamut Skippers

Skáču 8. rokem (s tříletou pauzou), závodně tedy přibližně 5 let. Ke švihadlu jsem se dostala díky své mamce, která o něm slyšela od známé. Hned první hodinu, kdy jsem byla na tréninku, jsem si švihadlo oblíbila a byla jsem mile překvapena tím, jak je tento sport zajímavý a rozmanitý. 

Největším úspěchem (zatím) pro mě byla účast na ME 2019 v Rakousku, kde jsem pokořila některé své tehdejší osobní rychlostní rekordy. Velkým úspěchem je pro mě i nominace na nastávajícím ME v Maďarsku. 

Mou oblíbenou disciplínou je momentálně rychlostní disciplína speed endurance a z freestylových triků jsem si oblíbila trojšvihy zakončené do určitých prvků (např. TJ do AS, trojšvih KN do CL apod.) a také powers. 

Těším se na veškeré zkušenosti a zážitky, co si na ME spolu s ostatními vytvořím. Věřím, že to bude něco nezapomenutelného. Jsem ráda, že mám možnost se zúčastnit a reprezentovat tak Českou republiku. Jak se připravuji? Především tak, že chodím na tréninky a snažím se na sobě dřít a posouvat se dál a dál. Také cvičím doma, opakuji si sestavy, občas posiluji, snažím se kvalitně stravovat a přiměřeně odpočívat.


Tereza Sklenářová, Rebels O.K.

Je mi 14 let a skáču v týmu Rebels O.K. desátým rokem. Členkou týmu už byla moje starší sestra, mně se to moc líbilo, a proto jsem také začala skákat. 

Moje oblíbené disciplíny jsou hlavně freestylové. Nejraději mám Double Dutch Single Freestyle, Single Rope Pair Freestyle, Wheel Pair Freestyle a Single Rope Team Freestyle. Díky skákání jsem poznala spoustu nových kamarádů a podívala se i do několika cizích zemí, například do Německa, Maďarska, Rakouska a na Slovensko. 

Tento rok to bude moje první Mistrovství Evropy. Moc se na nej těším.


Vendula Adámková, SVČ Fokus Nový Jičín - Between Team

Rope skippingu se věnuji od svých 10. let. S tímto sportem jsem se poprvé setkala na letním táboře, kde jsem si mohla vyzkoušet skákat v Double Dutch. Zalíbilo se mi to natolik, že jsem začala do kroužku chodit.

Můj největší úspěch je samozřejmě nominace na ME v tomto roce. Na ME se těším, bude to pro mne nová zkušenost. Také se těším, že poznám nové sportovce a možná i nové přátelé. Samozřejmě mám z ME i trochu strach. Můj největší strach je z toho, že se mi to nepovede jak bych si přála. Na ME se připravuji pravidelně na trénincích s celým týmem intenzivně.


Vendula Jandová, SVČ Fokus Nový Jičín - Between Team

Rope skippingu se věnuji od svých 11 let. K tomuto sportu mě přivedla kamarádka, která mě pozvala se podívat na trénink, tam jsem si to vyzkoušela a od té doby jsem se tomuto sportu začala věnovat.

Za svůj největší úspěch považuji doposud žádné vážné zranění a umístění v top 10 na Mistrovství Evropy. Mou oblíbenou disciplínou je Double Duch Speed Relay a celkově disciplíny v týmu.

Mám radost z nominace na Mistrovství Evropy, protože to bude další zkušenost a zážitek, ale i přes blížící se nervozitu věřím v co nejlepší výsledky.


Veronika Dančáková, Alcedo Vsetín


Přes švihadlo skáču již 9 let a dostala jsem se k tomu díky vystoupení tehdejších vsetínkých skokanek z Rope skipping ALCEDO Vsetín, které mě natolik zaujalo, že jsem se stala součástí týmu. 

Za můj největší úspěch považuji Mistrovství České republiky v roce 2018, kde jsem získala 1. místo za Dvojšvihy a 2. místo za single rope speed 1x30s, protože si dodnes pamatuju, jak jsem z výher byla nadšená. 

Moje nejoblíbenější disciplína je Single rope Double unders 2 x 30s a právě v ní budu na mistrovství soutěžit. 

Již se nemohu dočkat, až na ME uvidím ostatní skokany, co sdílí stejnou vášeň. Jako já a holky z našeho týmu. Sledovat výkony ostatních mi vždy přijde inspirující, a proto už začínám odpočítávat dny.


Veronika Stříbrná, Rebels O.K.

Je mi 15 a přes švihadlo skáču 9 let. Na skákání mě nejvíce baví vystupování před lidmi, závodění a předávání zkušeností menším skokankám. Již od mala skáču v týmu Rebels O.K. kde jsem poznala skvělou partu kamarádek, které mě podporují tak jako já je. 

Díky švihadlu jsem se podívala do nejrůznějších zemí jako je např. Norsko, Čína, Německo, Maďarsko nebo třeba na Slovensko. 

Mezi mé největší úspěchy patří dvě třetí místa z Mistrovství světa.


Zuzana Polášková, Rebels O.K.

Se skákáním přes švihadlo jsem začala už v roce 2016. Moji pozornost upoutalo vystoupení týmu Between na akademii SVČ Fokus. Velmi mě to zaujalo, a tak začala moje sportovní kariéra, ve které mě podporovala vedoucí týmu Dana Dokládalová.
Mým prvním velkým úspěchem bylo nominování se na Mistrovství Evropy 2019 v Grazu. Tohle bude už moje třetí účast na ME. Jak už i u sportovců bývá, nikdy se to neobejde bez úrazu, a tak jsem kvůli 2x operovanému koleni musela přestat s freestylovými disciplínami a věnuji se čistě rychlostním disciplínám. Mezi mé nejoblíbenější patří 30s, 3 minuty a trojšvihy. Na začátku roku 2024 jsem udělala velký sportovní krok a přestoupila jsem do týmu O.K. Rebels za účelem týmových rychlostních disciplín.