Mistrovství Evropy ERSO 2022

Evropská rope skippingová organizace (ERSO) pořádá 24. 7. - 31. 7. 2022 v Bratislavě sérii tří evropských šampionátů - European Championships (EC), Junior European Championships (JEC) a European Open Tournament (EOT). Czech Jump Rope nominuje na tyto soutěže závodníky, kteří budou reprezentovat Českou republiku.

Nominační proces proběhl dle schválených Pravidel nominací pro mezinárodní soutěže a z přihlášených závodníků byli na základě Bodového systému Czech Jump Rope nominování tito reprezentanti:

European Championships

Single Rope Speed Sprint

  • Skřečková Markéta
  • Buchtová Kristýna
  • Jandová Vendula
  • Brož Jaroslav

Single Rope Speed Endurance

  • Skřečková Markéta
  • Buchtová Kristýna
  • Brož Jaroslav

Single Rope Triple Unders

  • Skřečková Markéta
  • Buchtová Kristýna
  • Polášková Zuzana
  • Brož Jaroslav
  • Trojan Michal

Single Rope Speed Relay

  • Jandová Vendula, Polášková Zuzana, Schich Richard, Schichová Kristýna

Single Rope Double Unders Relay

  • Varkočková Barbora, Varkočková Zuzana
  • Buchtová Kristýna, Skřečková Markéta
  • Trojan Michal, Lavičková Tereza
  • Brož Jaroslav, Petřinová Vendula
  • Jandová Vendula, Schich Richard

Double Dutch Speed Relay

  • Jandová Vendula, Polášková Zuzana, Schich Richard, Schichová Kristýna

Double Dutch Speed Sprint

  • Jandová Vendula, Polášková Zuzana, Schich Richard

Single Rope Individual Freestyle

  • Skřečková Markéta
  • Buchtová Kristýna
  • Petřinová Vendula
  • Brož Jaroslav
  • Trojan Michal
  • Dostál Jan

Single Rope Pair Freestyle

  • Varkočková Zuzana, Vévodová Sofie
  • Buchtová Kristýna, Skřečková Markéta
  • Dostál Jan, Trojan Michal
  • Brož Jaroslav, Petřinová Vendula
  • Schich Richard, Schichová Kristýna

Single Rope Team Freestyle

  • Jandová Vendula, Polášková Zuzana, Schich Richard, Schichová Kristýna

Double Dutch Single Freestyle

  • Dostál Jan, Trojan Michal, Brož Jaroslav

Double Dutch Pair Freestyle

  • Dostál Jan, Trojan Michal, Brož Jaroslav, Petřinová Vendula

Wheel Pair Freestyle

  • Varkočková Barbora, Varkočková Zuzana
  • Trojan Michal, Lavičková Tereza


Junior European Championships

Single Rope Speed Sprint

  • Rybáříková Pavlína
  • Švorčíková Klára
  • Kalabusová Ema
  • Schich Richard

Single Rope Speed Endurance

  • Rybáříková Pavlína
  • Švorčíková Klára
  • Kalabusová Ema
  • Schich Richard

Single Rope Double Unders Relay

  • Rybáříková Pavlína, Švorčíková Klára

Double Dutch Speed Sprint

  • Rybáříková Pavlína, Švorčíková Klára, Kalabusová Ema

Single Rope Individual Freestyle

  • Rybáříková Pavlína
  • Švorčíková Klára
  • Kalabusová Ema

Single Rope Pair Freestyle

  • Rybáříková Pavlína, Kalabusová Ema

Double Dutch Single Freestyle

  • Rybáříková Pavlína, Švorčíková Klára, Kalabusová Ema


European Open Tournament

Single Rope Speed Sprint

  • Polášková Zuzana

Single Rope Speed Endurance

  • Polášková Zuzana

Single Rope Individual Freestyle

  • Polášková Zuzana

Všichni uvedení závodníci svou nominaci přijali a stali se tak součástí reprezentačního týmu ČR pro Mistrovství Evropy ERSO 2022. Všem závodníkům přejeme hodně sil v nadcházejícím tréninku a štěstí a samozřejmě štěstí a úspěch na evropské soutěži.