Mini Cup Liberec 2022

16.05.2022

V Liberci se v neděli 8. 5. konal první ročník soutěže Mini Cup, která je určena začínajícím a mírně pokročilým skokanům.

V tělocvičně Liberecké základní školy Ještědská se sešlo více než 80 závodníků, kteří se utkali jak v rychlostních disciplínách, tak ve freestylu, a to premiérově v podobě povinné freestylové sestavy.

Ve skvělé atmosféře a za podpory velkého počtu rodičů v hledišti podali závodníci výtečné výkony, často s překonáním svých osobních rekordů. Trenéři i skokani členských týmů Skippies ZŠ Ještědská, Jumpcroo, Fair Jump Rope a Astra Klánovice se tak po covidové pauze dočkali během jediné sezóny už druhých závodů pro nižší výkonnostní úroveň. Že je to pro děti velkou motivací do dalšího trénování bylo vidět nejen na velkém pokroku, který udělaly od zimní soutěže Klánovice Christmas Jump.

V závodní sezóně 2021/22 se jednalo už o sedmou soutěž konanou pod záštitou svazu Czech Jump Rope nebo organizovanou členskými týmy. V květnu nás čeká ještě Mistrovství ČR a v létě pak vysílá svaz český reprezentační tým na Mistrovství Evropy do Bratislavy. Jedná se tak o soutěžně nejbohatší sezónu za několik posledních let.