Czech Jump Rope na Mistrovství světa v Norsku

17.07.2019

Od 4. do 12. července 2019 se v Norském Oslofjordu konalo Mistrovství světa v rope skippingu, kam za Českou republiku přijela 24členná skupina reprezentantů ze 3 různých týmů (Astra Klánovice a Rebels O.K., které reprezentovaly rovněž i Czech Jump Rope a tým Skipping Boys).

Během čtyř dnů plných napínavého závodění, se všem týmům podařilo vybojovat mnoho skvělých umístění, včetně těch medailových. Rebels O.K. si tak domů odvážely 11 stříbrných a stejný počet bronzových medailí za rychlostní i freestylové disciplíny v single rope a double dutch; tříčlenná výprava Astry Klánovice pak bronz za single rope freestyle. Týmu Skipping Boys se také dařilo a domů si odvezli stříbro a bronz z disciplín single rope freestyle.

Všem moc gratulujeme a máme radost, že se čeští závodníci dokázali mezi tisícovkou skvělých skokanů z celého světa prosadit.

Bára Varkočková 3.místo single rope freestyle
Bára Varkočková 3.místo single rope freestyle
Rebels O.K. druhé místo single rope team freestyle
Rebels O.K. druhé místo single rope team freestyle

Po skončení závodu pokračovala akce v Norsku kurzem pro rozhodčí a školitele, kterého se za Czech Jump Rope zúčastnila Anežka Bočková, která bude moci již 28.-29.září školit v Praze nové rozhodčí pro listopadové Mistrovství České republiky podle nových pravidel IJRU.

Už teď se tak začínáme připravovat na další závodní sezónu a příští Světový šampionát, který bude v červenci 2020 hostit kanadská Ottawa. Ten se již koná pod záštitou IJRU - nově vzniklé celosvětové organizace, jejíž první vlajku naši závodníci v Norsku podepsali a oficiálně tak podpořili snahu o sjednocení v našem sportu.