Časté dotazy

Proč vznikla organizace Czech Jump Rope?
Dlouhodobě jsme cítili, že české rope skippingové prostředí nepřináší skokanům to, co by potřebovali. Hledali jsme různé cesty, jak situaci zlepšit, nakonec se tato ukázala jako nejvíc slibná - již přes rok a půl pracujeme na zlepšení možností pro všechny skokany, pořádání soutěží, workshopů i školení. Věříme, že týmy a oddíly, které se do našich aktivit zapojily, již pocítili tuto pozitivní změnu.

Mohu být zároveň členem Czech Jump Rope a jiné sportovní asociace?
Samozřejmě. Czech Jump Rope nemá žádné omezující podmínky pro členy, které by bránily členství v jiných organizacích.

Má smysl stát se členem, když vedu jen kroužek v základní škole?
Rozhodně ano - myslíme i na týmy, které se věnují skákání přes švihadlo v rámci školních kroužků nebo obecně s menší intenzitou než velké oddíly. Nejenže jako členové Czech Jump Rope mají výhodnější podmínky při účasti na našich akcích, ale zároveň organizujeme i soutěže nižších úrovní, kde mohou své výkony spravedlivě poměřovat s podobně zaměřenými týmy.

Budu se moci závodů, školení a workshopů zúčastnit, i když nebudu členem Czech Jump Rope?
Ano, ale připravíte se tak o cenová i jiná zvýhodnění.

Konají se všechny akce Czech Jump Rope konat v Praze?
Snažíme se naše akce pořádat po celé republice. Víme, že jsou oddíly, které to mají do Prahy daleko - nebylo by spravedlivé, aby vždycky jen některé týmy musely na akce vyrážet z domova brzy ráno. Na druhé straně, Praha je ze všech koutů republiky dopravně nejlépe dostupná - každá mimopražská akce tak někoho na jedné straně potěší, ale jiným oddílům situaci zase zhorší. Snažíme se proto místa střídat a vycházet vstříc všem spravedlivě.

Náš tým netrénuje žádné děti. Más smysl stát se členem Czech Jump Rope?
Pokud se chcete účastnit našich kempů a workshopů se zahraničními lektory (což vždycky stojí za to :), tak to smysl rozhodně má. Pro členy budou tyto akce výhodnější. Spolupracovat s Czech Jump Rope však můžete, i když členem nejste. Jsme otevření všem.

Podle jakých pravidel se budou řídit soutěže pořádané pod hlavičkou Czech Jump Rope?
Soutěže organizované Czech Jump Rope se řídí aktuálními pravidly IJRU.

Budete pořádat školení pro rozhodčí?
Jistě, dobře proškolení rozhodčí jsou extrémně důležití pro kvalitu závodů. Školení pro rozhodčí organizujeme nejméně 1x ročně.

Nenašli jste zde odpověď na to, co vás zajímá? Neváhejte se nás na to zeptat na  info@czechjumprope.cz .