ERSO mezinárodní trenérský program

Evropská rope skippingová organizace (ERSO) bude pořádat ve dnech 25. - 26. dubna 2020 ve Finsku (poblíž Helsinek) Mezinárodní trenérský víkend.

Cílem tohoto víkendu je vysvětlit novým trenérům, jak učit rope skipping a jak připravovat příští generaci skokanů.

Po dvou dnech tréninku budou účastníci:

  • umět učit všechny základní a některé středně pokročilé dovednosti s jedním švihadlem, dovednosti dvou skokanů v jednom švihadle, travelling, wheel a double dutch
  • schopni sestavit nejméně 10 hodinových lekcí pro začínající skokany
  • mít spoustu dalšího materiálu, který mohou ve svých lekcích použít
  • obdrží startovní balíček, včetně švihadel a dalších materiálů, které jim pomohou v roli začínajícího trenére rope skippingu a usnadní další předávání získaných dovedností

Přitom se účastníci seznámí se spoustou dalších trenérů, se kterými budou moci sdílet své dovednosti a vzájemně si pomáhat.


Účastníci by na školení měli dorazit již v pátek. Kurzy začínají v sobotu ráno a pokračují až do nedělního odpoledne (cca do 16 hodin). Kurzy jsou určeny především trenérům, kteří podobné školení dříve neabsolvovali a mají jen omezenou nebo téměř žádnou zkušenost s rope skippingem.

ERSO považuje toto školení trenérů za důležité a je proto připraveno finančně podpořit účastníky z těch zemí, kde podobný trénink není zatím možné absolvovat - těmto účastníkům ERSO nabízí účastnický balíček zdarma, který zahrnuje dopravu v místě konání, stravu, materiál a ubytování v hostelu (ve sportovním institutu Kisakallio). Účastníci si sami hradí pouze dopravu do Finska, pojištění apod.

Máte-li zájem o účast v kurzu, kontaktujte nás prosím na e-mail petra.jerabkova@czechjumprope.czZájemcům zašleme formulář žádosti o účast, který je třeba odeslat pořadateli do konce února.